Македонски (Macedonian)Albanian-ALEnglish (United Kingdom)
Дома

logo-fakturi

13536069 10208545831875195 246858811 n

niprom

Macedonians rights in Albania

Macedonians in Albania
 
Барање до Федералната Унија на Европските Националности страната www.fuen.org да биде на македонски PDF Печати Е-пошта
Среда, 12 Октомври 2016 10:45

 

 

Во име на Mакедонско друштво "Илинден"-Тирана и во името на македонското национално малцинство во Република Албанија ви се заблагодаруваме за несебичната соработка и поддршка. Македонско друштво ''Илинден''-Тирана како рамноправен член на Федералната Унија на Европските Националности (ФУЕН) чувствува потреба да се обрати до Федералната унија на европските националности информациите на нивната веб страна www.fuen.org да биде и на македонски јазик. Доколку има и ваше расположение за ваква интервенција на вашата веб страна ќе овозможите вашите информации да бидат достапни за поголем број на читатели а со тоа и поголем круг на ваши консументи. Во таа насока е и нашето задоволство од постигнатите успеси на македонското национално малцинство во Албанија во директна соработка со Федералната Унија на Европските Националности.


Македонско друштво “Илинден”-Тирана

Претседател Никола Ѓурѓајwww.ilinden-tirana.com

 
Барање до Федералната Унија на Европските Националности страна www.fuen.org да биде и на македонски PDF Печати Е-пошта
Среда, 12 Октомври 2016 10:44

 

 

Во име на Mакедонско друштво "Илинден"-Тирана и во името на македонското национално малцинство во Република Албанија ви се заблагодаруваме за несебичната соработка и поддршка. Македонско друштво ''Илинден''-Тирана како рамноправен член на Федералната Унија на Европските Националности (ФУЕН) чувствува потреба да се обрати до Федералната унија на европските националности информациите на нивната веб страна www.fuen.org да биде и на македонски јазик. Доколку има и ваше расположение за ваква интервенција на вашата веб страна, ќе овозможите вашите информации да бидат достапни за поголем број на читатели, а со тоа и поголем круг на ваши консументи. Во таа насока е и нашето задоволство од постигнатите успеси на македонското национално малцинство во Албанија, во директна соработка со Федералната Унија на Европските Националности.

 

Македонско друштво “Илинден”-Тирана

Претседател Никола Ѓурѓај

 

 

www.ilinden-tirana.com

 
Македонско друштво "Илинден"-Тирана честита победата на македонската младинска фудбалска репрезентац PDF Печати Е-пошта
Вторник, 11 Октомври 2016 20:18

Македонско друштво "Илинден"-Тирана честита победата на македонската младинска фудбалска репрезентација која се пласираше на Европското првенство за фудбалери до 21 година. Македонско друштво "Илинден"-Тирана ви посакува успех на Европското првенсто.
Напред Македонија!“www.ilinden-tirana.com

 
Митрополитот Кумановско-Осоговски г. Јосиф средба со Архиепископот на Албанска Православна Црква PDF Печати Е-пошта
Вторник, 11 Октомври 2016 19:43

На 10 октомври 2016 година, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-Oсоговски г.Јосиф во архиепископската резиденција во Тирана, оствари средба со Неговото Блаженство Архиепископот на Тирана, Драч и цела Албанија г.Анастасиј а потоа ја посети Духовната академија "Воскресение Христово“ во манастирот на свети Власиј во Драч каде беше пречекан од Неговото Преосвештенство, Епископот на Билис г.Асти, викар на Албанскиот Aрхиепископ.Со благослов на Неговото Блаженство архиепископот г.Анастасиј во академијата студира дипломираниот богослов Теофил Гроздановски, како прв студент од Република Македонија.

 

 


www.ilinden-tirana.com

 
Честит 11-ти октомври денот на востанието на Република Македонија PDF Печати Е-пошта
Сабота, 08 Октомври 2016 11:44

 

Почитувани во името на Македонско друштво “Илинден“-Тирана и Македонско друштво “Илинден”-Тирана Огранок Голо Брдо ви го честитаме 11-ти октомври денот на востанието на Република Македонија да го почитуваме и славиме овој голем ден.


Македонско друштво “Илинден”-Тирана Претседател г- дин Никола Ѓурѓај

Македонско друштво “Илинден”-Тирана Огранок Голо Брдо Претседател г- дин Ули Халилај


www.ilinden-tirana.com

 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 1 од 50